Menu
0
V nákupním košíku nemáš nic :(
Informace
Kontaktní informace

596 810 697
po-pá 8-20, so-ne 8-12

 • Slovensko
 • Česká republika
 • Tipy na dárek

  Dominika Vás provede naší prodejnou a ukáže nejoblíběnější erotické pomůcky...

 • Poradna

  Dotazy a odpovědi zákazníků na výběr vhodné pomůcky. Nechte se inspirovat.

 • Jak vybrat vibrátor

  Dominika názorně vysvětluje rozdíly mezi nejžádanějšími vibrátory pro ženy v naší prodejně...

 • Tipy na pestrý sex

  Překvapte partnera nečím novým! Osvědčené tipy na každý den.

Proč se muži nemusí bát robertků svých žen?

... Vibrátor jsem si objednala z trucu. A samozřejmě, před doručením proběhla velká žárlivá hádka. Ale po doručení nastal obrat o 180°. Řekla bych, že přítel je nadšený ještě více než já. A zrovna se rozhoduje, co by si koupil pro sebe. Já jsem opravdu spokojená! … (zkušenost zákaznice našeho sexshopu)

 

 

Erotické pomůcky jsou v této době zcela běžnou záležitostí. Přesto je stále dost lidí, kteří si tuto vymoženost odpírají nebo dokonce používání erotických pomůcek odsuzují. Samozřejmě, že se musí brát v potaz právo na vlastní názor, ale někdy jde spíš o předsudek či obavu. Vzhledem k tomu, že sexualita je důležitou součástí života, měl by každý zvážit, zda není vhodná doba své negativní postoje k sexuálním hračkám přehodnotit. Za pokus to určitě stojí.

 

 

 

Je nutné používat sexuální hračky?

Používat sexuální hračky většinou nutné není, tak jako pro některé jedince není nutné mít sex. O nutnosti lze hovořit jen v těch případech, kdy člověk chce mít sex a z nějakého důvodu jej mít nemůže. To bývá motivací k tomu, aby hledal způsob, jak by svou sexuální potřebu uspokojil. Erotické pomůcky v některých případech mohou dočasně nahradit partnera či partnerku, nebo pomohou zlepšit a udržet erekci apod.

 

 

Mezi takové důvody a následnou pomoc patří: 

 • Samota. Někdy se stane, že je člověk momentálně bez partnera, jeho sexuální potřeby však zůstávají. Než vzniklou situaci řešit náhodnými známostmi, je pro něj přijatelnější pořídit si pomůcku. Vhodnými pomůckami jsou vibrátoryumělé vagínynafukovací panny, různé stimulátory či masturbátory.
 • Poruchy erekce. Mužům se občas stává, že mají poruchy erekce. Ty mohou být způsobeny různými příčinami a mají dlouhodobý či krátkodobý charakter. Vhodnými pomůckami jsou vakuové pumpy k mechanickému dosažení erekce nebo škrtící kroužky k udržení pevnosti erekce během sexuálního aktu. Podpůrnými prostředky mohou být i afrodiziaka, například španělské mušky nebo různé tabletky. Svou roli v této problematice hrají i lokálně použité prokrvující krémy či gely.
 • Snížení libida. Tady jde spíš o nějakou nižší citlivost, která sice umožňuje sex, ale snižuje jeho kvalitu. Opět lze doporučit afrodiziaka či prokrvující prostředky (gely, krémy).
 • Diskomfort. Pokud žena či muž pociťuje při sexu určitý diskomfort jde většinou o nedostatečné zvlhčení sliznice. V tom případě je vhodné použít vhodný lubrikační gel nebo silikonový olej.

Původní otázka se však může otočit a pak by mohla znít asi takto:

Je nutné NEpoužívat sexuální hračky?

V tomto případě se neřeší nutnost, ale chtění. Někteří lidé by teď namítali, že používání erotických pomůcek je zbytečné a svědčí o neschopnosti nebo „rozežranosti“. Falokratičtí muži by si poplácávali po rameni se slovy: „Já žádné pomůcky nepotřebuji, svou ženu umím uspokojit sám“. Ano, může to být pravda, ale nemusí. V každém případě vzít na sebe břemeno toho, že musím ženu uspokojit sám, je někdy tíživé a nepraktické. Lépe je mít po ruce pomocníky, kteří zaplní čas, kdy některý z partnerů nemůže, je nemocný či unavený.

Navíc při společném sexuálním aktu přináší zpestření a stimulaci na místech, kam partner zrovna nedosáhne nebo dosahovat nechce. Sex s erotickými pomůckami může být rozmanitější, dráždivější, zábavnější a méně únavný. Navíc žena, která je zvyklá na používání sexuálních hraček, si ani nevšimne, když její partner najednou používá erekční kroužek, protože jeho erekce není zrovna nejpevnější.

 

Pár důvodů, proč si neupírat používání pomůcek:

 • Průzkum. Každý člověk si myslí, že ví přesně, co a kde ho vzrušuje. Když začne používat erotické pomůcky, najde mnoho různých míst i způsobů dráždění, které předtím nepoznal. Vzrušující pocity mohou být velmi intenzivní, různorodé, odstupňované. Tím, že se stane on nebo jeho partner „průzkumníkem“, je motivován k větší soustředěnosti, tím pádem i k lepšímu prožitku. Partner, který například stimuluje partnerku vibrátorem na určitém místě (klitoris, bod G), může pozorovat její reakce, poznat jaký způsob a intenzita či rychlost dráždění jí vyhovuje a využít to ve společném sexu.
 • Odbourání frustrace. Tak trochu to souvisí s předchozím bodem. Vyznat se ve svých vlastních sexuálních potřebách a pocitech je někdy těžké. Jak se v nich má potom vyznat partner. Ten usuzuje pouze z reakcí. V mnoha případech vázne i komunikace. Stačí, že se partner párkrát nestrefí na to přesné místo (to může být otázka pár milimetrů), a celý zážitek vyjde téměř na prázdno. Neuspokojivé sexuální zkušenosti mohou vést k frustraci ženy, která si to vztahuje na sebe a začne si myslet, že je frigidní, nebo muže, který je frustrován tím, že není schopen svou partnerku uspokojit. Při použití stimulátoru může muž kontrolovat přesná místa dráždění a reakce ženy. Pomůže tak odbourat její i svou případnou frustraci.
 • Cílená stimulace. Erotické pomůcky jsou rozmanité, většina z nich je navržena a vyrobena tak, aby co nejjednodušším a nejpřesnějším způsobem stimulovala určité erotické body, např. klitoris, bod G, bradavky, prostatu apod. Partner samozřejmě může k dráždění použít prsty, jazyk, ústa, vagínu, penis apod. Někdy by však musel být hadím mužem či ženou, aby se mohl na určitá místa v určitý okamžik dostat. Vhodná erotická pomůcka ho v tuto chvíli může na některém místě nahradit.
 • Bezpečný sex. V tomto případě jde zejména o anální stimulaci, případně dráždění prostaty. Tyto sexuální techniky se těší čím dál tím větší oblibě. Nicméně jistě není vhodné střídat při sexu penis ve vagíně, análu či dokonce v ústech. Každé toto místo je plné mikroorganismů, které na jiném místě mohou vyvolat záněty a infekce. Navíc penis pro průnik do análního otvoru může být velký a znepříjemnit erotický zážitek, stejně jako jsou nepříjemné ostré nehty na rukou. Pro anální sex je vhodnější používat erotické pomůcky, které jsou určeny a uzpůsobeny pro tyto účely. Vždy je používat pouze k těmto praktikám, udržovat je v čistotě a pravidelně je dezinfikovat.
 • Zábava. Erotické pomůcky se často nazývají sexuálními hračkami. Ne nadarmo. S jejich použitím se sex stává hravým a zábavným. Proč se nudit v ložnici? Proč se spokojit s jednotvárným sexem? Je to tak snadné, koupit pár pomůcek a pak je různě kombinovat, vymýšlet nové a nové způsoby jejich použití. V předehře nebo i při samotném sexuálním aktu. 

 

 

Bude mě partnerka ještě chtít?

Tak to je nejčastější obava mužů, kteří se u své partnerky setkají s touhou, pořídit si vibrátor. V tomto případě naprosto zbytečná. Sexuální hračka nemůže nikdy plně nahradit partnera. Žena touží po lásce, teple, něžnosti, intimitě, a tu jí může dát pouze její partner. Pomůcka, ať už sebe dokonalejší, bude vždy jen věc. Není třeba ani soutěžit s různými vibrátory, kdo ženu lépe uspokojí. Muž totiž vždy vyhraje. A když se oprostí od předsudků, může si výhody sexuálních hraček připsat na svůj účet. Vždyť žena se pomocí stimulátorů nemusí uspokojovat sama, ale dráždit ji může její milovaný partner. 
 

 

 

Závěr

Každý začátek je těžký, zvláště do té doby, než přijde rozhodnutí. Před pořízením erotické pomůcky člověk zvažuje všechna pro i proti, váhá a koupi oddaluje. Do mysli se vkrádají otázky: „To už jí nejsem dost dobrý?“ Na to je jen jedna rada. Zkusit to. Třeba sex s pomůckou bude ještě lepší a vztah mnohem pevnější a intimnější.
Líbil se vám článek? Sdílejte    
    Tisk
Autor: Adam
Jára (neregistrovaný) říká:
:roll: :eek: :-x :-? :-* :-* :cry: 8)


 • Byl komentář pro vás přínosný?
 • 0   Ano
Jára (neregistrovaný) říká:
Dělejte si co chcete a nic proti přání partnera . Já považuju sex za intimní akt s člověkem kterého mám rád , NIKDY jsem neměl zvadnutí a nesnáším anál - to atˇ si dělaj ti DRUZÍ ! Jo a je mě 61 a furt to frčí ! Ahoj ! Jára .


 • Byl komentář pro vás přínosný?
 • 0   Ano
MILOŠ (neregistrovaný) říká:
Tak hlavně, že to frčí. Každý má v sexu rád něco jiného. Důležité je, aby to vyhovovalo oběma.


 • Byl komentář pro vás přínosný?
 • 0   Ano
Zdenda (neregistrovaný) říká:
Prosím o radu jak hluboko mohu zasunout anální kuličky dlouhé 30 cm? Děkuji za odpověď.


 • Byl komentář pro vás přínosný?
 • 0   Ano
Adam, Růžový slon.cz říká:
Kuličky je možno zasunout tak hluboko, aby je bylo možné ještě pevně držet a zároveň aby to nebylo nepříjemné. Tzn. prakticky cca 20-25 cm.


 • Byl komentář pro vás přínosný?
 • 0   Ano
Lukas (neregistrovaný) říká:
Pŕesně jako Karel :-*


 • Byl komentář pro vás přínosný?
 • 0   Ano
karel (neregistrovaný) říká:
jo to jsou ,já také hrozně rád kupuji manželce různé pomůcky ,ale ona je nějak nevyžaduje. :-*


 • Byl komentář pro vás přínosný?
 • 0   Ano
ZITA (neregistrovaný) říká:
To je nespravedlivý.:) Já bych zase ráda, kdyby můj partner na to byl, ale jednou jsem před ním vytáhla vibrátor, že ho zapojíme do předehry a tvářil se jako bych spadla z višně. Od té doby jsem to se sexuálními pomůckami vzdala. Tedy alespoň před ním 8)


 • Byl komentář pro vás přínosný?
 • 0   Ano
Olin (neregistrovaný) říká:
:lol: Tak ho posílej víc na nákupy :lol: :P


 • Byl komentář pro vás přínosný?
 • 0   Ano
Vendula (neregistrovaný) říká:
Už jsem taky od partnera dostala nějaké erotické hračky. Vlastně jsme od něj i dostala svou první erotickou pomůcku v životě. Do té doby jsem to nějak nevyhledávala, ale začalo mě to bavit.


 • Byl komentář pro vás přínosný?
 • 0   Ano
Markét (neregistrovaný) říká:
Já jsem si tedy svůj první vibrátor koupila sama, ale když partner viděl, jak mě to nadchlo, tak jsme si začali kupovat i erotické pomůcky na předehru. Ten první vibrátor byl původně pojímán jen jako pomůcka pro masturbaci, ale taky tomu tak už není. 8)


 • Byl komentář pro vás přínosný?
 • 0   Ano
DÁŠA (neregistrovaný) říká:
Chlapi jsou různí. Já mám partnera-hračičku a ten naopak kouká, co by mi koupil a co by mohlo zpestřit naše radovánky. Musí se to chlapovi správně podat, pak se nebude cítit ohrožený.


 • Byl komentář pro vás přínosný?
 • 0   Ano
LENKA (neregistrovaný) říká:
Vím, že někteří muži jsou na to hákliví. Můj přítel se také dvakrát netvářil, ale poté, když jsme začlenily vibrátor i do erotických her, zvykl si na to a teď jsme spokojení oba.


 • Byl komentář pro vás přínosný?
 • 0   Ano

Přidat příspěvek

Nebude se zobrazovat.

Ověřeno našimi zákazníky
super
roman před 9 hodinami
bezva
před 16 hodinami
super přehledný ven jen honavštívit.
Alda včera

Díky Vaší spokojenosti jsme získali prestižní certifikát Ověřeno zákazníky.

Odesíláme diskrétně
Prodejna Havířov

U Nádraží 1204/2a
Havířov - Šumbark, ČR
Po-Pá 8-20h, So-Ne 8-12h
tel. +420 596810697

Už 12 let

Proč nakupovat u nás?

 • Ověřeno zákazníky - perfektní služby
 • Máme vlastní sklad a zboží ihned expedujeme. 7 dní v týdnu!
 • Nákup bez rizika. Můžete vrátit či vyměnit nerozbalené zboží do 14 dnů (30 dnů stálý zákazník)
 • 12 let na trhu
 • Kamenná prodejna Havířov a síť odběrných míst
 • Věrnostní program (od druhého nákupu nižší poštovné aj.)
 • Poštovné zdarma nad 1400 Kč
 • Reklamace bez starostí.
  Pro zboží si sami přijedeme